Sprężarki Atlas Copco

Od wielu lat współpracujemy z firmą Atlas Copco. Jest to renomowany producent sprężarek, które znajdują zastosowanie w wielu branżach i obszarach produkcji. Sprężarki Atlas Copco charakteryzują się niezawodnością, energooszczędnością oraz ekonomią używania. Niezależnie, czy potrzebne będą niskie, średnie, czy wysokie ciśnienia gazu roboczego, sprężarki Atlas Copco z pewnością zaspokoją wszelkie potrzeby każdej firmy.

Sprężarki Atlas Copco

Jak działają sprężarki Atlas Copco?

Zakres produkowanych sprężarek Atlas Copco jest niezwykle obszerny. Firma ta opracowała i wdrożyła w swoich urządzeniach praktycznie każdy typ sprężarki, jaki dostępny jest na rynku. W naszej ofercie sprężarek Atlas Copco znaleźć można urządzenia:

  • tłokowe,
  • spiralne,
  • śrubowe z pantografem,
  • zębate,
  • odśrodkowe.

Znaleźć można tutaj zarówno sprężarki chłodzone powietrzem, jak i wodą.

Dobór najlepszej sprężarki Atlas Copco

Dzięki bardzo szerokiej ofercie sprężarek Atlas Copco z łatwością dobrać można odpowiednie urządzenie do każdego zadania. Różna wielkość, budowa, zasada działania, a także moc pozwalają na zakup optymalnego urządzenia do spersonalizowanego zastosowania. Dzięki temu uzyskuje się najwyższą niezawodność, a z drugiej strony energooszczędność, co przekłada się na aspekty ekonomiczne. Zakup zbyt mocnej sprężarki spowoduje bowiem nadmierny pobór energii elektrycznej, zbyt słaba natomiast będzie się przegrzewać i szybciej ulegnie awarii.

Wykorzystanie sprężarek Atlas Copco

Sprężarki Atlas Copco dedykowane są praktycznie do każdej gałęzi przemysłu. Posiadamy rozwiązania przeznaczone specjalnie dla przemysłu morskiego czy kolejowego. Firma posiada zarówno sprężarki olejowe, jak i bezolejowe. Te pierwsze charakteryzują się większą wydajnością. Natomiast bezolejowe doskonale sprawdzą się tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość i czystość powietrza. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania rozwiązań adaptowanych lub nawet tworzonych pod konkretne wymogi klienta.