Sprężarki Mark

Producent sprężarek Mark posiada ponad 60 lat doświadczenia, dzięki czemu jest dziś liderem na rynku w swojej klasie urządzeń. Teraz także my współpracujemy z tą renomowaną firmą. W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór sprężarek Mark - zarówno tłokowych, jak i śrubowych.

Sprężarki Mark

Jak działają sprężarki Mark?

Sprężarki Mark działają na dwóch podstawowych zasadach. Są to urządzenia tłokowe lub śrubowe. W pierwszych rodzaju występują tłoki napędzane silnikiem. Przy każdym ruchu tłoku powietrze jest sprężane i podawane dalej, aż do zbiornika.

Sprężarki śrubowe posiadają dwa wałki ze spiralnymi wyżłobieniami w kształcie śruby. Jeden z wałków posiada mniej zwoi, niż drugi (na przykład 4 i 6). Gdy śruby obracają się, powietrze z atmosfery dostaje się między nie, a następnie jest sprężane z powodu zmniejszającej się przestrzenie między wałkami. Tak sprężone powietrze przekazywane jest następnie do zbiornika.

Sprężarki Mark

Sprężarki Mark, a sprężarki Atlas Copco?

Od 1998 roku firma Mark należy do grupy Atlas Copco. Od tego czasu podejście do produkcji zdecydowanie się zmieniło. Cały zakres sprężarek Mark został przeprojektowany tak, by spełniał wymogi całej grupy Atlas Copco. Położono nacisk na projektowanie nowych urządzeń, dlatego też dziś ponad 90% oferowanych sprężarek Mark jest bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami.

Współpraca obu firm pozwoliła także rozwinąć jakość produkcji, dzięki czemu oferowane urządzenia spełniają dziś najwyższe wymagania klientów i stanowią rozpoznawalną markę na rynku.

Sprężarki Mark

Wykorzystanie sprężarek Mark

Sprężarki Mark charakteryzują się wysoką wydajnością oraz niezawodnością. W porównaniu do konkurencji wyróżnia ich niezwykle niski poziom generowanego hałasu. Sprężarki Mark produkowane są z silnikami o różnej mocy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się zarówno w prywatnych warsztatach, zastosowaniu półprofesjonalnym, jak i wśród profesjonalistów, stawiających na sprawdzony i skuteczny sprzęt, który nigdy ich nie zawiedzie.