Osuszacze adsorpcyjne

Mimo otaczającego nas świata urządzeń i narzędzi elektrycznych, pneumatyka dynamicznie i stale poszerza grono swoich odbiorców. Dlaczego? Ponieważ narzędzia pneumatyczne są, prostsze i lżejsze od swoich odpowiedników elektrycznych i po wtóre sprężone powietrze jest elementem wykonawczym wielu procesów technologicznych. Żeby uniknąć korozji niszczącej urządzenia i wyeliminować szkodliwą w wielu procesach wodę stosujemy różnego rodzaju osuszacze. W zaawansowanych procesach technologiczne osuszacze adsorbujące wodę ze sprężonego powietrza są najlepszym rozwiązaniem. Drugim zastosowaniem tego sprzętu jest obniżanie poziomu rosy w systemach sprężonego powietrza. W naszej ofercie znajdziesz sprzęt najwyższej jakości – zachęcamy do sprawdzenia jego specyfikacji.

W jaki sposób działają osuszacze adsorpcyjne?

Adsorpcyjny osuszacz działa w dość prosty sposób. W pomieszczeniu, w którym jest ustawiony i podłączony do źródła zasilania, pobiera powietrze o wyższym punkcie rosy i kieruje je do swojego wnętrza. Dzięki specjalnemu materiałowi nadmiar wody skrapla się w osuszaczu adsorpcyjnym, a gaz pozbawiony wilgoci wypuszczany jest na zewnątrz.

Zastosowania osuszaczy adsorpcyjnych

  • Przemysłowe urządzenia adsorpcyjne do osuszania powietrza atmosferycznego są używane do kontroli wilgotności w różnych procesach w branży farmaceutycznej spożywczej czy elektronicznej. Zmniejszenie ilości wody w powietrzu może wpłynąć na jakość wyrobów, a także zadań wykonywanych w przedsiębiorstwie. Osuszacze adsorpcyjne włączane są także do systemów sprężarek, aby zmniejszyć punkt rosy w wytwarzanym przez nie powietrzu, co zapobiega uszkodzeniom i awariom sprzętu.
  • Budownictwo — osuszacze adsorpcyjne stosuje się do usuwania wilgoci z nowo wybudowanych budynków oraz pomieszczeń, w których przeprowadzane są remonty. Zapobiegają powstawaniu pleśni, a także uszkodzeniom konstrukcyjnym spowodowanym zbyt dużą wilgotnością powietrza.
  • W domach i mieszkaniach osuszacze adsorpcyjne są wykorzystywane do zbierania wilgoci, która może prowadzić do problemów związanych z grzybami. Osuszacze adsorpcyjne używane są także w piwnicach, gdzie często powietrze ma wyższy punkt rosy.

Jak ograniczyć ilość wilgotnego powietrza?

Osuszacze adsorpcyjne są niezawodnymi narzędziami wykorzystywanymi do kontrolowania wilgotności. Ich zastosowanie pozwala na bezpieczną pracę przedsiębiorstw, hal produkcyjnych i innych placówek. Dzięki skutecznemu działaniu wykorzystywanie sprężonego powietrza o zmniejszonej zawartości wody umożliwi bardziej wydajne oraz bezawaryjne używanie sprzętów i narzędzi. Bez względu na potrzeby osuszacze adsorpcyjne to nieocenione rozwiązanie w walce z problemami związanymi z nadmierną wilgocią, która może przyczynić się do zniszczeń instalacji sprężonego powietrza.

Jak zmniejszyć wilgoć w pomieszczeniach przetwórczych i nie tylko? Wybierz osuszacz adsorpcyjny! W razie wszelkich pytań związanych z tym sprzętem zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.