Osuszacze powietrza

Sprężone powietrze jest podstawowym, a także niezbędnym źródłem energii dla większości procesów produkcyjnych, zarówno w niewielkich zakładach, jak i olbrzymich fabrykach. Wilgoć, zawarta w powietrzu, w postaci pary wędruje wraz ze sprężonym powietrzem. Nowoczesne zakłady produkcyjne wymagają wyjątkowo czystego powietrza z niską zawartością wody w sprężonym powietrzu. Utrzymywanie punktu rosy na odpowiednio niskim poziomie, przez osuszacze przemysłowe wilgoci, zapewnia prawidłową jakość oraz bezpieczeństwo w procesie produkcyjnym. Przy sprężaniu powietrza, w zależności od temperatury otoczenia, większa lub mniejsza część tej wilgoci skrapla się, powodując szkody w instalacji i w urządzeniach korzystających ze sprężonego powietrza, co ma niekorzystny wpływ na jakość produktu końcowego. Proces ten może zniwelować przemysłowy osuszacz powietrza.

Czy przemysłowy osuszacz powietrza jest potrzebny?

Osuszacze powietrza są potrzebne do prawidłowego korzystania ze sprężarek, ponieważ wilgoć w powietrzu może zagrażać zarówno jakości procesów, jak i urządzeniu. Krótki czas działania sprężarki na nieosuszonym powietrzu jest w stanie wyprodukować kilkanaście litrów wody. Podczas różnych prac w otoczeniu unosi się pył, który przyczynia się do zacierania urządzenie. Poza pyłem maszynę zabrudzają drobnoustroje, kurz i brud. Stacjonarne osuszacze powietrza nie tylko zmniejszą wilgotność powietrza, ale również oczyszczą je z niepotrzebnych mikroelementów. Wnętrze sprężarek powinno być suche i oczyszczone, tak aby nie zagrażało nam uszkodzenie maszyny, w innym przypadku może to po pewnym czasie doprowadzić do:

  • poważnych uszkodzeń w instalacji, w urządzeniach pneumatycznych oraz w produkcie końcowym,
  • osadzania lodu w instalacji, który może zablokować przepływ sprężonego powietrza i powodować dalsze uszkodzenia.

Osuszacze przemysłowe są formą zabezpieczenia przed możliwą awarią. Ich brak może skutkować uszkodzeniem systemu pneumatycznego w Twojej firmie, a co za tym idzie – koniecznością naprawy lub nawet remontu. Tego typu budowlane przestoje w pracy mogą powodować dodatkowe koszty oraz obniżać jego renomę. Dlatego powinieneś zainwestować w sprawny i trwały osuszacz powietrza, który zabezpieczy Cię przed ewentualnymi niekorzystnymi skutkami.

Zadbaj o długotrwałą wydajność oraz niezawodność swojego osuszacza sprężonego powietrza dzięki naszym kompleksowym usługom serwisowym i konserwacyjnym. Profesjonaliści zajmą się kontrolą działania urządzenia oraz wymianą filtrów, zapewniając Ci spokój, jak również najwyższą jakość obsługi.

Nasze produkty nadają się dla wielkich przedsiębiorstw, małych firm, ale także wykorzystywane są w pracach przydomowych. Ich niskie ceny oraz kompaktowość powodują, że stanowią popularny wybór na rynku. Wybierz model osuszacza powietrza na miarę Twoich potrzeb i zacznij już dziś bezpieczną pracę!

osuszacz
MDX900_MA
p_mdx70000_op180
602086
CD_630.jpg_ac0037239_456
ADS_170_A_MA